Akcesoria, które zapewnią nam komfort podczas zimowego joggingu

Gdy na zewnątrz panuje chłód marzymy o tym, by trzymając w ręku kubek gorącej czekolady otulić się ciepłym kocykiem. Dodając do tego dobry film bądź wciągającą książkę uzyskujemy przepis na idealny zimowy wieczór. Mimo iż taki scenariusz spotkałby się z aprobatą większości z nas, to jednak są osoby, które rezygnują z ciepła i wygody na rzecz aktywności fizycznej.

Biegacze, bo o nich „mowa” nie rezygnują z treningów nawet wtedy, gdy temperatura powietrza spada poniżej zera. Czy trening w takich warunkach może być przyjemny? Oczywiście, że tak, ale pod warunkiem skompletowania odpowiedniej  garderoby. Przed nami akcesoria, które zapewnią nam komfort w czasie zimowego joggingu.

Zimowa czapka sportowa

Jogging w okresie zimowym może prowadzić do licznych infekcji. Szczególnie narażone są nasze uszy oraz zatoki. Z tego też względu niezbędnym elementem naszego stroju jest czapka. Zdecydujmy się na tę wykonaną z mikrofibry bądź cienkiej, przewiewnej bawełny. Jeśli należymy do grona zmarzluchów, wybierzmy czapkę wykończoną od wewnątrz cienkim polarem. Zrezygnujemy z klasycznych wełnianych zimowych modeli. Pomimo tego, że świetnie sprawdzają się na co dzień, to okażą się zdecydowanie za ciepłe podczas treningu.

Rękawiczki oraz szalik do biegania

Jogging w mroźny dzień wymaga od nas również zadbania o pozostałe typowo zimowe akcesoria. Niska temperatura jest bezlitosna dla naszej skóry. Dlatego, aby uniknąć bolesnych podrażnień dłoni, zaopatrzmy się w rękawiczki. Jeśli podczas treningu korzystamy ze swojego smartfonu, wybierzmy te umożliwiające jego obsługę bez konieczności ich zdejmowania.

Jaki szal wybrać? Najlepszym rozwiązaniem będzie komin wykonany z cienkiej mikrofibry. Tego typu szalik zapewni nam skuteczną ochronę przed zimnym wiatrem, jednocześnie nie stwarzając ryzyka przegrzania organizmu.

110

Przegrzanie organizmu

Podstawowym zadaniem zimowych akcesoriów takich jak czapka, rękawiczki oraz komin jest ochrona naszego organizmu przed niską temperaturą. Niestety częstym błędem popełnianym przez biegaczy (zwłaszcza tych początkujących) jest wybór klasycznych, wełnianych elementów garderoby. Taka decyzja może wiązać się z koniecznością szybkiego przerwania treningu w wyniku przegrzania organizmu.

Pamiętajmy, że podczas aktywności fizycznej nasze mięśnie pracują na zwiększonych obrotach, dzięki czemu wytwarzają ciepło, które ogrzewa nasze ciało. To sprawia, że bardzo ciepłe, wełniane akcesoria stają się nie tylko zbędne, ale również utrudniają nam trening. Z tego też względu najrozsądniejszą decyzją okazuje się zakup produktów wykonanych ze wspomnianej już mikrofibry.

Źródło:http://nokauttrening.pl/artykuly/akcesoria-ktore-zapewnia-nam-komfort-podczas-zimowego-joggingu.html