Brama skrzydłowa – jaki napęd kupić?

Brama wjazdowa to swego rodzaju wizytówka naszego domu. Jest widoczna z daleka i przed każdym gościem otwiera drzwi do naszej posesji. Warto więc zwrócić uwagę jaka jest i jaki napęd do niej będzie najlepszy. Musi pasować do stylu całego budynku. Dla instalatora wybór takiego napędu może okazać się prawdziwym wyzwaniem, gdyż na rynku obecnie mamy bardzo duży wybór, a nie wiadomo który z nich będzie najlepszy. W artykule zostanie przedstawiona automatyka firmy Nice.

Najważniejsze cechy

Na początku należy zwrócić uwagę na długość skrzydeł bramy i jest to łatwo bardzo zmierzyć. Karta katalogowa danego sprzętu poinformuje nas o maksymalnej długości skrzydła gotowej do obsłużenia. Przykładowy zestaw wspomnianej firmy ma w swojej ofercie m.in. takie siłowniki, który będzie odpowiedni dla skrzydeł o długości maksymalnie 2m. Wypełnienie konstrukcji skrzydła również należy wziąć pod uwagę, bowiem od tego zależy jego wytrzymałość. Materiał taki jak blacha może powodować odchylanie się i powiewanie skrzydeł w czasie silnych wiatrów. Oby nie doszło do jego połamania, bo wtedy konieczna jest wymiana. Dłuższe modele siłowników chronią nas przed taką ewentualnością. Dla skrzydeł o długości 2 m można zastosować siłowniki przeznaczone do tych dłuższych skrzydeł. Czy przyda się w takim przypadku elektrozamek? Oczywiście, że tak. Będzie on trzymał jedna pozycję i pozbawi nas przykrych niespodzianek (zamek tutaj https://www.montersi.pl/pla10-elektromagnetyczny-zamek-pionowy). Przed zakupem należy skonsultować jego parametry i dopasować je do naszego sprzętu, aby dobrze ze sobą współpracowało.

zestaw do bramy skrzydłowej

Napędy mają również określoną wytrzymałość. Producent skrzydeł powinien podać w jego katalogu właściwy ciężar, a osoba montująca powinna zwrócić uwagę, aby parametry te do siebie pasowały. Jeżeli chcemy, aby dobrze nam posłużył to warto się trzymać tych wskazówek.

Częste czy niewielkie użytkowanie?

To bardzo ważny element przy wyborze naszego napędu. Musi być przeznaczony do pracy intensywnej lub mniej intensywnej, np. takiej przed domem. Co znaczy intensywne użytkowanie? Powyżej 50 cykli na dzień, czyli np. na parkingach, gdzie w ciągu dnia bardzo dużo osób wjeżdża i wyjeżdża, dlatego brama otwiera się i zamyka z dużą częstotliwością. Wtedy warto skorzystać takich rozwiązań jak https://www.montersi.pl/to4024-silownik-do-bramy-skrzydlowej-3m300kg lub https://www.montersi.pl/to7024-silownik-do-bramy-skrzydlowej-7m750kg – bez obawy czy wytrzymają duże obciążenia.

brama

Technika urządzeń i montaż

Na sam koniec powinniśmy wspomnieć o sprawach technicznych montażu siłownika na bramie skrzydłowej. Wymiar C firmy Nice ma kolosalne znaczenie jeżeli zastanawiamy się nad kupnem jakiegoś napędu. Chodzi o łatwy i praktyczny montaż i odległość zawiasu od słupka. Polecamy zatem zestawy Nice do bram skrzydłowych https://www.montersi.pl/zestawy-nice-do-bram-skrzydlowych

 

Montaż często sprawia trudności, jeżeli monter nie jest doświadczonym pracownikiem lub gdy robimy to sami. Trzeba odpowiednio dobrać wymiary do słupka i jego przekroju. Dogodne mogą okazać się siłowniki podziemne, jednak wiążą się to z koniecznością zrobienia drenażu skrzyni siłownika. Warto wtedy skorzystać z doświadczonej ekipy, która zrobi wszystko perfekcyjnie. Tylko dzięki takim fachowcom z automatyki bramowej będziemy mogli korzystać przez lata, licząc w tym czasie na ewentualnie niewielkie i mało kosztowne naprawy. W końcu to tylko sprzęt, który czasem może zawodzić.

Kompletne zestawy i akcesoria znajdą Państwo pod adresem: https://www.montersi.pl/automatyka-bram