Owocowe szaleństwo w pełnym zdrowiu

Od lat dietetycy mówią o zbawiennym działaniu owoców na nasz organizm. W momencie nasilenia się trendów opiewających w zdrową żywność sam temat stał się bardziej intensywny. Nie ma co się dziwić, gdyż owoce to przede wszystkim podstawowe źródło wszelkiego typu witamin. Niestety ich podstawowa forma może okazać się zbyt monotematyczna. Na szczęście ciekawą i skuteczną alternatywę stanowią owoce suszone, których szeroką gamę z zachowaniem najlepszych właściwości możemy spotkać w ofercie sklepu – http://www.gryczanka.pl/

3c

Suszone owoce na plus!

Suszone owoce zawierają w sobie mnóstwo wartościowych związków. Do podstawowych należą potas, magnez, miedź, mangan oraz żelazo. Energię zapewniają przede wszystkim zawarte w nich węglowodany. Co istotne – suszone owoce zupełnie nie tracą swych właściwości witaminowych. W ich przypadku rozróżniamy cztery podstawowe – A, E, B oraz C. Warto wspomnieć także o innej zalecie owoców w takiej postaci, mianowicie – wyższej niż zwykle zawartości błonnika. Ale to nie koniec zalet. Nie należy zapominać o walorach smakowych, które stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla owoców w postaci pierwotnej. Suszone owoce są także mniej kaloryczne od słodyczy, co może być znakomitą informacją dla rodziców pragnących wychować swe pociechy w zgodzie z kanonem zdrowej diety. Oczywiście, aby mieć pewność, że owoce dostarczają wszystkich odpowiednich wartości należy dokładnie przeanalizować produkty, które kupujemy. Nie powinny one zawierać konserwantów oraz cukru. Wówczas mamy do czynienia z ogromną dawką witamin i minerałów po których poprawie ulegnie zarówno kondycja fizyczna, jak i umysłowa.

3d

Walory poszczególnych gatunków

Gdy już zdecydujemy się na stosowanie diety opartej o owoce warto zadbać o to, by była ona stosownie urozmaicona. W przypadku suszonych owoców istnieje kilka gatunków, które przejawiają się wyjątkowo pozytywnym wpływem na nasz organizm. Jednym z nich są śliwki. Szczególną uwagę należy zwrócić na ich funkcje trawienne – śliwki pomagają w procesie trawiennym stanowiąc przy tym funkcję oczyszczającą. Podobnie sytuacja ma się z gruszkami. Ich podstawowym zadaniem jest odkwaszanie układu pokarmowego. Jeśli chodzi o funkcje estetyczne – obowiązkowo należy stosować morele, które poprawią kondycję skóry i opóźnią procesy starzenia. Na koniec warto dodać winogrona – popularne rodzynki, które dają organizmowi dodatkową porcję energii i znacznie zwiększają odporność.

Doskonała oferta

Obecnie jedną z najlepszych ofert na rynku opiewających w suszone owoce bez cukrów i zbędnych konserwantów jest propozycja cenionej marki Gryczanka – http://www.gryczanka.pl. Jeśli cenisz profesjonalizm, najwyższą jakość produktów, niskie ceny i rynkowe doświadczenie, to ta oferta z pewnością jest skierowana do ciebie. Zapoznaj się z szeroką gamą oferowanych produktów – satysfakcja gwarantowana. Poddaj się owocowemu szaleństwu, aby cieszyć się znakomitą jakością i pełnią zdrowia.