Sucha karma dla psa – jak rozpoznać naturalne składniki?

Sucha karma dla psa – jak rozpoznać naturalne składniki?

Pewne znane powiedzenie głosi, że jesteś tym, co jesz. Ta prawda nabiera szczególnego znaczenia w przypadku psów, których żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie. Upewnij się, że sucha karma dla psa, którą stosujesz, jest zdrowa i dopasowana do potrzeb Twojego pupila.

Ale która karma dla psa jest najzdrowsza? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli psów. Znalezienie zdrowej karmy to nie lada wyzwanie, ponieważ wymaga od nas dość szczegółowego zagłębienia się w skład. Dobrze jest także mieć minimalną wiedzę na temat odróżniania składników o wysokiej wartości odżywczej od wypełniaczy, które dodawane są do karmy dla psów.

Dlaczego jest to ważne? Ponieważ odpowiednio dobrana karma ma ogromny wpływ na zdrowie naszego pupila. Może pomóc mu w leczeniu różnych dolegliwości, utrzymać prawidłową masę ciała oraz poprawić kondycję sierści i zębów. Wszystko to wpływa na lepsze samopoczucie czworonoga i lepszą jakość jego życia. Dlatego poniżej radzimy, która sucha karma dla psa będzie najlepszym wyborem.

Sucha karma dla psa – czego unikać?

Kupując suchą karmę dla psów najlepiej wybierać karmę bezzbożową (no grain) z jak największym udziałem mięsa w składzie. Psowate to zwierzęta mięsożerne, zatem dobrze jest im zapewnić pożywienie jak najbardziej zbliżone do diety, którą miałyby na wolności. A więc mięso, mięso i jeszcze raz mięso. Tu bardzo istotne jest, aby etykieta podawała dokładnie z jakiego mięsa zrobiona jest karma (kurczak, wołowina, jagnięcina, konkretna ryba itd.). Nie wystarczy stwierdzenie „zawiera mięso”, czy „z dodatkiem mięsa”.

Im mniej polepszaczy smaku oraz wypełniaczy takich jak zboża, tym lepiej. Wypełniacze mają za zadanie napełnić psa, ale nie mają praktycznie żadnych właściwości odżywczych potrzebnych na co dzień. Takim klasycznym wypełniaczem roślinnym jest kukurydza, którą psy bardzo ciężko trawią. Najlepsze będą więc karmy dla psów pozbawione mączek, kukurydzy, soi, glutenu i pulpy buraczanej. Jeśli sucha karma je zawiera, zwracajmy uwagę, aby było ich jak najmniej.

Sucha karma dla psa – czego unikać?

Unikajmy także produktów zawierających dużą ilość konserwantów. Są to szkodliwe środki chemiczne, które przedłużają świeżość produktów. Ich długotrwałe spożywanie może przyczyniać się do wielu chorób naszego czworonoga. Ponadto dobrze jest wybierać karmy z dodatkami warzywnym (np. z dynią, słodkimi ziemniakami czy marchewką). Popularną i niedrogą karmą mięsną z dodatkami warzywnymi jest sucha karma Brit dla psów do kupienia na https://titanumgrey.pl/pl/c/Karma-sucha/23.

Gdzie kupować karmę dla psów?

Ponieważ dobór zdrowej karmy wymaga czasu i szczegółowego przestudiowania składu, dobrze jest kupować ją w Internecie. Np. sklepy takie jak https://titanumgrey.pl/ mają dokładnie opisany każdy produkt. Znajdziecie tam szczegółowy skład karm, dzięki czemu szybko ocenicie czy jest ona odpowiednia dla Waszego psa. Sklep oferuje tylko doskonałej jakości suche karmy dla psów ze składników o jakości jak w produktach przeznaczonych dla ludzi.